Ledningsgrupp

FAR:s ledningsgrupp består av generalsekreterare/VD samt chefer för Medlem, Kompetens, Kommunikation,  Ekonomi och IT, Human Resources samt chefsjurist.

Karin Apelman

Generalsekreterare och VD

Karin Apelman

Generalsekreterare och VD

08 506 112 00 karin.apelman@far.se

Affärsområdeschef Medlem

Therese Andersson

Affärsområdeschef Medlem

08-506 112 13 therese.andersson@far.se

Human Resources

Maria Elg

Human Resources

08-402 75 21 maria.elg@far.se

Kommunikationschef

Pernilla Halling

Kommunikationschef

08-506 112 41 pernilla.halling@far.se

Chefsjurist

Maria Lantz

Chefsjurist

08-506 112 37 maria.lantz@far.se

Stabschef

Helena Tjärnström

Stabschef

08-506 112 17 helena.tjarnstrom@far.se

Affärsområdeschef Kompetens

Robert Wennberg

Affärsområdeschef Medlem

08-506 112 06 robert.wennberg@far.se